
| Parameter | Value |
|---|---|
| Trip Current | 24 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 9 mΩ |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Time to Trip | 7.5 s |
| Max Current Rating | 100 A |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 3 mΩ |
| Voltage Rating | 16 V |
| Packaging | Bulk |
| Hold Current | 12 A |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17549
Ext.Price$0.17549
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17549 | $0.17549 |
| 10 | $0.17360 | $1.73600 |
| 50 | $0.17174 | $8.58700 |
| 100 | $0.16839 | $16.83900 |
